?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
(no subject)
Ukraine
dniprovska
Я оце останнім часом засумнівалася в модній тезі, яка спонукає відокремлювати рядових членів якихось сумнівних, псевдо-націоналістичних, псевдо-патріотичних організацій від їхнього керівництва. От типу, керівництво такої і такої партії гниле й продажне, але не треба ототожнювати з цими персонами партійців нижчої і середньої ланки, котрі насправді є щирими патріотами і самовіддано служать ідеї.

Це мало чим відрізняється від апології жителів Донбасу і рядових членів ПР: вони загалом хороші люди, роботящі, прямодушні – просто їм задурило голови їхнє бандитське керівництво вкупі з російським телебаченням. І тим не менш, практика показує, що не кожну голову здатен задурити Янукович із Кисельовим, тож справа таки в рядових.

Нам усім властиво помилятися. Не раз і не двічі. Але якщо людина РОКАМИ і десятиліттями плентається за гнилим, лицемірним, продажним проводом, то це означає, що з цією людиною щось не так. У кращому випадку їй якоїсь клепки в голові бракує. Вона, ця людина, добра, хороша, щира і роботяща. Але як тільки її гнилі й продажні кумири засурмлять у сурми – вона відкине вас на узбіччя і кинеться сторч головою у прірву.

  • 1
Один видатний американський письменник в часи Першої Світової воював в італійській армії. Бо для американської армії він не підійшов за здоров`ям. А воювати на світлому боці хотілося.

Йому просто хотілося повоювати. Є така категорія людей, якій просто хочеться воювати.

Люди зі слабким здоров'ям зазвичай створюють проблему війську, де вони воюють.

Edited at 2016-01-17 07:57 pm (UTC)

Сумніваюсь, що просто і аби тільки. Все-таки, в того американця були принципи. І на стандарти тодішньої італійської армії він навряд чи був доходягою та слабкою ланкою. Бо тоді його навряд чи б туди взяли.

Іноді буває, що загін кепсько навчених бійців з далеко не богатирським здоров`ям, але які хочуть захищати свою країну від ворога, вартий незрівнянно більше, ніж бригада найкращої в світі морської піхоти, яка тому ворогові присягла.

Як сказав хтось на одному з форумів по виживанню: "Найкращий ніж - це той, який в тебе є."

Чому люди йдуть в організації з мутним проводом? Різні люди - різна мотивація. Тут є, звичайно, і відсутність клепки вкупі з інфантилізмом, чим в свій час на повну скористалася ( і досі користується ) Юлія Тимошенко. Дехто йде туди, переслідуючи свої меркантильні цілі. Декого веде стадний інстинкт. Але значна частина людей керується іншими мотивами. Люди хочуть захищати Україну - спочатку проти режиму Януковича, потім - проти його кураторів. Однак, вони не організатори, щоб створити власну силу. А жоден з більш-менш вартісних політичних лідерів не створив в свій час нормального громадського силового крила... І державна політика сьогодні в цьому напрямку достатньо недолуга. Тому вони і пішли туди, куди було можливо. Щоб навчитись хоча б азам, необхідним для боротьби з ворогом.


Edited at 2016-01-17 10:16 pm (UTC)

Так створювали. Ющенко розбудовував козацтво - здавалося б, для радикалів то була ідеальна парасоля, щоб ходити в камуфляжі й учитися стріляти під президентським крилом. Але туди люди не пішли.

Чому можна навчитися на зборищах кримінальників і п"янделиг?

Анархізм. :( Наше суспільство просякнуте анархізмом. Особливо неасимільована його частина. Нас вчать, що владу поважати соромно. Це - западло. Це тільки вата так робить, і.т.д.

Навіть адекватні люди, інтелігентні пані заявляють, що владу треба п...дити. Так і кажуть. При чому незалежно від якості влади. Хороша, погана - все рівно треба п...дити. це комільфо зневажати владу. Принципово.

Ну а росіянам і асимільованим козацтво не близьке. Вони кАзакАмі хочуть бути, чи ще там ким.

Бачив я цих інтелігентних панн, що захоплюються немитими кримінальниками й мліють від слівець типу "критая", "параша"

Чесно кажучи, я не зовсім в курсі теми про козацтво, яке робудовував Ющенко. ( До речі, в цьому одна з причин, чому люди не йшли туди - просто тому, що не знали. Кожна така ініціатива повинна мати належного рівня інформаційний супровід. Інакше - марна справа. ) Тому можу лише робити припущення відносно різних факторів.

Наприклад про те, що реалізація цього проекту могла дістатись, можливо, людям з формальним підходом до справи. А формалізоване козацтво в наші дні - це щось типу совєтської піонерії 80-х років - таке ж безкриле, тільки ще занудніше - без романтики, без живого та чіткого погляду на теперішнє й майбутнє, зате з шароварами й вусами.

Є ще такий момент - патріотично налаштований українець схильний ставитись до слова "козак" з трепетом і підозрою. Бо розуміє, що справжній козак з нього навряд чи вийде, а ряженим бути якось соромно. Тому "козацтво" - не зовсім вдала назва для руху, до якого маються долучитись широкі маси громадян.

Щоб потрапити до кримінальників та п`янделиг, треба "внедриться" глибоко та під особливим кутом. Зазвичай, люди, які туди приходять, мають справу з такими ж патріотичними "дикобразами" та жменькою інструкторів, серед яких вистачає і ентузіастів.

Edited at 2016-01-21 09:04 pm (UTC)

Навпаки, патріотично налаштовані українці не ставляться з підозрою до козацтва. Підозра виникає лише в перефарбованих в українці росіян і євреїв. Бо в їхніх гранднаративах козацтво займає маргінальне або й відверто негативне місце, вони згодні для форсу поговорити українською, нап"ялити на себе футболку з мутованою тризубоменорою, але в козаки нізащо не підуть і верещатимуть одне поперідь одного, що то - ряджені, шароварники, вишивата, там гопак.

Жодних особливих кутів. "Тризуб", СНА, "Автономний опір" і ще дехто дадуть Вам можливість опинитися в колі тюремних сидільців, послухати лекції судимого вантажника тощо

Ви просто неуважно прочитали. Патріотично налаштовані українці з трепетом і підозрою ставляться до слова "козацтво". З трепетом - до справжнього. З підозрою до можливості того, що воно виявиться ряженим. Якщо людина не в темі ( а завдяки відсутності нормальної інформаційної політики в наших патріотів, таких - майже всі ), то вона не знає, яке козацтво справжнє і взагалі - яка мета сьогодні в тих, хто називає себе козаками.

Ще один момент - з чистою совістю в козаки може піти або дитина, або людина, в якої вже є певний капітал у вигляді гарної фізичної форми та бойових навиків. А героєві вірша "Як підеш ти на війну?" йти в козаки якось соромно - не хочеться козацтво ґаньбити. Тому люди й роблять вибір часто на користь організації з іншою назвою.

Edited at 2016-01-25 10:35 am (UTC)

Згодна. Власне, якщо саме РОКАМИ, і "не бачить" коли вже в очі лізе.. то буде те що в останньому реченні. дуже влучно сказано.

А все вірно. відокремлювати не можна. Тільки я зараз не бачу, що робити. Як інтенсифікувати боротьбу держави з псевдорадикалами. З Аміровими й Окороковими.

Псевдорадикали є небезпечними тільки за умови розширення їхньої соціальної бази. Поки що підтримка їх у суспільстві невисока.

Але без бабла і організаційного ресурсу псевдорадикали мало що можуть зробити. Треба прикривати джерела ресурсів. А одне з джерел - наш супер-пупер патріотичний мультипаспортний олігарх. Правда, не тільки він.

Edited at 2016-01-21 06:58 pm (UTC)

Для тероризму соціальна база непотрібна, навіть заважає.

А, як показує приклад Білоруси, до терору наші спецслужби не готові

Ниточки тероризму в Україні тягнуться за Поребрик.

Ну і Беня теж бардак тут розвів зі своїми приватними батальйонами.

Так, частково за поребрик, але частково можуть бути европейські троцькісти й анархісти, пор. назву "профспілки" при НаУКМА "Пряма дія", що точно відтворює назву терористичної організації у Франції

Ліберальні і грантоїдські організації також впроваджують концепцію "безлідерних рухів" і "горизонтальних зв'язків". При чому доволі агресивно.

Це наразі дуже шкідливо для України.

  • 1